Механіко-математичний факультет

МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Без рубрики


24 квітня в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках роботи клубу молодих і креативних «Територія науки» відбувся круглий стіл за темою «Молодь і наука: кроки назустріч». Свої наукові доробки презентували науковці Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївського аграрного університету, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили та Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки. Під час заходу викладачі кафедри фізики та математики МНУ ім. В.О. Сухомлинського представили напрямки наукових досліджень, що проводяться на кафедрі. Доцент кафедри фізики та математики, кандидат педагогічних наук Манькусь І.В., старший викладач кафедри фізики та математики, кандидат фізико-математичних наук Дармосюк В.М., вчитель фізики Явкінської ЗОШ, студент – магістрант спеціальності «Фізика» Коврига О.Ю. ознайомили присутніх з науковими доробками з теми «Моделювання інноваційного освітнього середовища: технології неформальної освіти». Доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та математики Лисенков Е.А. зробив доповідь на тему: «Нові підходи до створення багатофункціональних наноматеріалів».

Дякуємо організаторам за можливість ознайомитися з науковим потенціалом молодих талановитих вчених, популяризацію фізико-математичного напрямку наукових досліджень серед молоді.

Прес-центр механіко-математичного факультету

Читати далі...
Disney of science

Disney of science


Posted on Кві 23, 2019

STEM – студія проекту «Крок до науки» подарувала свято цікавої науки учням початкової школи ЗОШ №18 м. Миколаєва. Майстри «Молодіжної хвилі» разом з персонажами Діснея з’ясували наукову фізичну основу природних явищ та застосування законів фізики і математики.

Разом з майстрами на STEM – майданчику працювали учні 9 – 10 класів цієї школи, яким по результатам роботи було присвоєно звання «Майстер університетських студій».

Прес-центр механіко-математичного факультету

Читати далі...
Вітаємо з перемогою!

Вітаємо з перемогою!


Posted on Кві 18, 2019

16 квітня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізика та астрономія» у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського на змаганнях представив студент 5-го курсу механіко-математичного факультету Білий Сергій Анатолійович, науковий керівник доктор технічних наук, доцент кафедри фізики та математики Дінжос Роман Володимирович.
Вітаємо Сергія з почесним третім місцем!
Прес-центр механіко-математичного факультету
Читати далі...
Олімпіада ICPC

Олімпіада ICPC


Posted on Кві 16, 2019

13 квітня відбулася 1/8 фіналу Міжнародної студентської олімпіади з програмування ICPC. В змаганнях південного регіону взяли участь 156 команд з Одеси, Запоріжжя, Херсону, Миколаєва. Місто Миколаїв було представлено 24 студентськими командами: 11 команд Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, 10 команд Чорноморського національного університету імені Петра Могили і 3 команди Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського:

NewProject (Олена Оксентюк, Валентин Кукін, Ігор Кунічік, 362 група, тренер – Ходякова Галина Вікторівна),

Capacity (Євгенія Цельм, Ілля Гаврилюк, Володимир Яковлєв, 162 група, тренери – Махровська Наталя Анатоліївна і Погоромська Ганна Сергіївна),

SkyFuture (Денис Газізов, Максим Гетьманець, Вадим Станько, 362 група, тренер – Ходякова Галина Вікторівна).

В змаганнях взяли участь також команди школярів міста: 5 команд Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д. Чайки і 5 збірних команд від Палацу творчості учнів, в яких були учні з різних шкіл міста Миколаєва.

Від інших олімпіад з інформатики ця олімпіада відрізняється підвищеною кількістю завдань, на які відводиться порівняно невеликий час. З огляду на те, що в розпорядженні кожної команди знаходиться тільки один комп’ютер, на перший план виходять навички ефективної та злагодженої командної роботи.

Серед наших команд першою була команда NewProject, яка розв’язала 5 задач з 10, на другому місці – дебютант турніру команда першокурсників Capacity, яка також розв’язала 5 задач, на третьому – команда SkyFuture.

Приємно зазначити, що команди NewProject і Capacity достойно виступили і в загальному заліку. NewProject в загальному заліку посіла 50 місце, Capacity – 74 місце, хоча обидві команди розв’язали однакову кількість задач і місця умовно розділились тільки за штрафним часом (команди, які розташувалися з 46 по 86 місця розв’язали по 5 задач).

Серед студентських команд Миколаєва команда NewProject пропустила вперед лише одну команду Чорноморського національного університету імені Петра Могили і одну команду Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та посіла 3 місце серед миколаївських студентських команд. За результатами олімпіади команда NewProject пройшла до наступного туру олімпіади.

Команда першокурсників Capacity вперше брала участь у олімпіаді такого рівня і показала гарний результат, що дає надію на майбутнє і впевненість, що надалі будемо мати чемпіонів.

Вітаємо наших студентів з достойним виступом в турнірі і бажаємо успіхів в наступних змаганнях!

 

Читати далі...

Вітаємо Миколаївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3, партнера відкритого освітнього проекту «Крок до науки», з срібною медаллю за проект «Соціальне партнерство як один із шляхів реалізації розвитку компетентностей учнівської молоді в межах STEM- освіти» на Х міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2019» в номінації «STEM – навчання як освітній ресурс ХХІ століття».

Бажаємо подальших успіхів та нових досягнень!

Прес-центр механіко – математичного факультету

Читати далі...

25 березня проект «Крок до науки» приймав вчителів фізики міста і області. STEM – майданчик «Bank of Science» фестивалю творчості та науки «Молодіжна хвиля» презентував відкриття нового фінансового відділу, який ввів в обіг на економічному ринку інтелектуальну валюту. Майстри-менеджери запропонували учасникам валюту різних країн, на якій зображенні видатні фізики.

Переможцем аукціону валют став фунт, на якому зображений М. Фарадей. Презентацію фунту творчо провели менеджери Стеценко Тетяна Борисівна вчитель фізики та астрономії Вільнозапорізької ЗОШ, студент третього курсу механіко-математичного факультету Погорєлов Влад та Павлінчук Олександр Васильович, вчитель фізики та астрономії опорного навчального закладу «Ставківська ЗОШ І-ІІІ ступенів» автор віршів, які описують сутність явищ відкритих Фарадеєм.

Якщо хочеш мати світло в домі

Мідну рамку обертай у полі

Хочеш мати струму більше

Обертай ротор скоріше

***

Електроліт, катод, анод

Це Фарадея бутерброд!

Ювелірна, срібна ложка,

Оцинковане відро

Хочеш мідного листочка- ти отримаєш його

Хтось спитає – ці речі магічні

Ні! Просто це процеси гальваностегичні.

Прес-центр механіко – математичного факультету

Читати далі...