Відвідування миколаївського обласного краєзнавчого музею: фашистські концтабори на Миколаївщині

Posted on Кві 23, 2018

Щорічно 11 квітня, в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів концтабору Бухенвальд 1945 року, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Справжні фабрики смерті були і на території Миколаївщини.

19 квітня 2018 р. студенти 1 курсу механіко-математичного факультету відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей з оглядовою екскурсією. У залі, присвяченому 2-й світовій війні, представлена експозиція про глибокий слід, який залишила війна в історичній долі України та Миколаївщини зокрема Накази і розпорядження, якими фашисти регламентували життя жителів Миколаєва під час окупації, закінчувалися словами: «за неслухняність – смертна страта».

В окупованому Миколаєві на території селища Темвод діяв табір для військовополонених “Шталаг-364”. Він був одним із найбільших регіональних таборів на півдні України, який мав філії в Первомайську, Вознесенську (с. Новопристань), Новій Одесі (с. Себине), в Вітовськму районі (с. Шевченкове), на суднобудівному заводі, на кількох овочесховищах біля військового аеродрому. Тут були заморені голодом і холодом, замучені і розстріляні понад 30 тисяч військовослужбовців.

У листопаді 1941 року в селі Богданівка Доманівського району був створений концтабір, в якому фашисти зосередили понад 55 тисяч мирних жителів з різних областей України. До 1 лютого 1942 року понад 50 тисяч в’язнів цього табору було знищено.

Студенти дізналися про історичне минуле Миколаївщини та страшні лихоліття Другої світової війни.