Механіко-математичний факультет

МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кураторська година «Спроба докричатися до світу…» (до 103-річниці з дня народження Миколи Лемика)

Posted on Тра 1, 2018


16 квітня 2015 року відбулася кураторська година у групах 162, 162 пм (куратор Погромська Г.С.), присвячена 103-річниці з дня народження Миколи Лемика.

103 роки тому народився Микола Лемик (1914-1941), український політичний діяч, член ОУН. 21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії (і одночасно – високопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова на знак протесту проти штучно організованого радянською владою голодомору 1932–1933 рр. в Україні. Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час вирок був замінений на довічне ув’язнення. На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні. В жовтні 1941 року був заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді (Полтавська обл.).

Микола Лемик у суді

Микола Лемик у суді

Атентат Миколи Лемика викликав великий резонанс в українській та західній пресі. Щодо реакції українського суспільства, то воно було практично одноголосним – підтримка дій Лемика. «Всі українські політичні сили Галичини, окрім, звісно, комуністів. Церква також підтримала цей вчинок. Ті адвокати, які на судових процесах представляли Українську греко-католицьку церкву, зголосились на захист підсудного», – зазначив історик.

Вчинок Миколи Лемика був виправданий – це була відповідь на мільйони українських жертв у Радянському Союзі. Внаслідок цього атентату світ дізнався про Голодомор 1932-33 рр., що, можливо, комусь таки врятувало життя.

Куратор груп 162, 162 пм, Погромська Г.С.