Науково-дослідна лабораторія “Фізики та біохімії композиційних матеріалів”
Науково-дослідна лабораторія «Фізики та біохімії композиційних матеріалів» створена на базі кафедри фізики та математики і кафедри хімії механіко-математичного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського наказом ректора та схвалена Вченою радою Університету.
Науковий напрям роботи НДЛ:
01.04.19 – фізика полімерів,
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика,
01.04.14 – теплофізика та молекулярна фізика,
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла,
02.00.04 – фізична хімія,
03.00.04 – біохімія.
Диференціальний скануючий калориметр DSC-2 фірми Perkin-Elmer призначений для дослідження теплофізичних параметрів матеріалів. Прилад дозволяє визначати термодинамічні параметри речовини: теплоємність, температуру, ентальпію, ентропію фазових переходів, енергетичні зміни різноманітної природи, а також кінетичні характеристики процесів та релаксаційних переходів в умовах лінійної зміни температури в діапазоні 323-1000 К.
Вимірювач теплоємності ИТ-С-400 призначений для досліджень температурної залежності питомої теплоємності твердих тіл, сипучих, волокнистих матеріалів і рідин в діапазоні температур від 173-673 К.
Установка для виготовлення полімерних зразків методом гарячого пресування.
Максимальна температура 673 К.
Швидкість нагріву (охолодження) 1-4 К/хв.
Лабораторний стенд МВ-004. Стенд призначений для визначення ємності, діелектричної проникності, тангенса кута діелектричних втрат твердих діелектриків і вивчення цих характеристик в залежності від температури і частоти.
Діапазон випробувальної ємності 20-999 пФ
Діапазон тангенса кута діелектричних втрат 0-0,96
Максимальна температура термостата 150 °С
Максимальний діаметр зразків випробуваних діелектриків 100 мм
Ультразвуковий диспергатор УЗДН-А150 це багатофункціональний універсальний інструмент, який використовується для емульгування, подрібнення, перемішування, прискорення хімічних і фізичних процесів в зразках різної природи. Широко використовується в біохімії, мікробіології, медицині, хімії поверхні, фізики.